Joomla ,

Запрошуємо на перевірку газосигналізаторів, газоаналізаторів!

Опубліковано: 03 листопада 2015
Перегляди: 635

Перед введенням в експлуатацію газових котелень, будинкового газового обладнання тощо рекомендується особливу увагу приділяти засобам контролю загазованості приміщень.

Горючі гази відносяться до вибухонебезпечних при будь-яких температурах навколишнього середовища.

Якщо концентрація горючого газу в повітрі знаходиться між верхнім і нижнім межами запалення, і запальник має достатню енергію, може статися вибух або пожежа. Контроль загазованості повітря в приміщенні котельні здійснюється газоаналізаторами. Основною технічною вимогою експлуатації сигналізаторів вибухобезпечних концентрацій опалювальних газів і микроконцентраций чадного газу в повітрі приміщень є надійне попередження виникнення аварій та нещасних випадків.

Кожне приміщення, оснащене газове обладнання, повинно мати засіб вимірювання, контролю, сигналізації вибухобезпечних концентрацій а також наявності окису вуглецю.

Згідно з нормами Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» всі газосигналізатори (переносні, стаціонарні, сигналізатори довибухових концентрацій і т.д.) підлягають обов'язковій періодичній державній повірці 1 раз на 6 місяців , якщо інші строки не встановлено заводом-виробником.

Не допускаються до використання засоби вимірювань, у яких відсутній клеймо, прострочений термін перевірки, є ушкодження.

Газосигналізатори повинні спрацьовувати при виникненні в приміщенні концентрації газу, що не перевищує 20% від нижньої концентраційної межі поширення полум'я.

В Одеській області тільки ДП «Одесастандартметрологія» уповноважене проводити повірку газосигналізаторів і газоаналізаторів всіх типів.

Повірка газосигналізаторів проводиться в лабораторії ДП «Одесастандартметрологія» і, за бажанням замовника, на місці установки.

Переносні газоаналізатори бажано привезти на перевірку в лабораторію ДП «Одесастандартметрологія».

Стаціонарні газоаналізатори бажано перевіряти на місці установки, тому що перевіряється сигналізатор, перевіряється спрацьовування звукової сигналізації, світлової сигналізації і включення вентиляції, блокування газового котла.

Сучасні газоаналізатори мають канали вимірювання не тільки горючих газів, а й токсичних, які також поверяются в лабораторії ДП «Одесастандартметрологія».

Газоаналізатори, що не увійшли до державного реєстру засобів вимірювань, підлягають обов'язковій державній атестації , яку можна провести в лабораторії ДП «Одесастандартметрологія».

ДП «Одесастандартметрологія» проводить калібрування газоаналізаторів відповідно до ДСТУ ISO/IEC 17025:2006.

Зважаючи на прохання замовників, повірка проводиться в мінімально короткі терміни.

При позитивних результатах повірки на корпус газоаналізаторів ставиться відбиток клейма і видається метрологічний паспорт. При негативних результатах перевірки видається довідка про непридатність із зазначенням причини.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до наших фахівців: Стаматакі Ирина Тарасівна, (048) 726-79-58 ( начальник лабораторії фізико-хімічних та оптико-фізичних вимірювань) або скориставшись формою зворотного зв'язку.

Обрати мову