Новий стандарт ISO на відеодетектори загорянь

Опубликовано: 21 Июль 2017
Просмотров: 1027

За даними Центру пожежної статистики при Міжнародній асоціації пожежно-рятувальних служб пожежні служби 31 країни, на частку яких припадає 14% світового населення, повідомили про 3,5 мільйони пожеж. Ці інциденти обернулися загибеллю 18,5 тис. цивільних осіб, а також отриманням травм 45 тис. особами.

Раннє виявлення вогню і диму необхідно для порятунку життів і майна, а також збереження навколишнього середовища. Використання сучасних датчиків на базі передових технологій в місцях, що характеризуються високим ризиком загорянь (тунелі, об'єкти нафтогазової інфраструктури, громадські будівлі або складські приміщення), дозволяє швидко реагувати на подібні надзвичайні ситуації. Такі датчики охоплює нова технічна специфікація ISO.

Документ, що стосується відеодетектора загорянь, допомагає забезпечити максимальну ефективність і надійність такого устаткування. Технологія, що лежить в основі цих пристроїв, дозволяє виявляти формування пожежі або полум'я, ідентифікуючи і аналізуючи перші ознаки задимлень. Завдяки механізмам аналізу руху диму користувачі датчиків, працюючи віддалено, можуть вживати відповідних заходів на ранній стадії: активувати протипожежні системи і включати звукову сигналізацію для оповіщення людей у ​​будівлі.

Саме такі пристрої описані в тексті нового стандарту ISO/ТС 7240-29:2017 "Системи виявлення пожежі і пожежна сигналізація. Частина 29: відеодетектори загорянь". Стандарт визначає вимоги, методи випробувань і критерії оцінки ефективності таких пристроїв, що працюють у видимому спектрі і використовуються в складі більш комплексних систем виявлення пожежі та сигналізації всередині будівель і/або навколо них.

Автори стандарту відзначають, що описані в ньому пристрої вже зараз активно використовуються для виявлення пожеж на промислових об'єктах з сучасними автоматизованими виробничими потужностями, запобігаючи втрату цінного обладнання і зупинку технологічних процесів, що призводить до серйозної втрати виручки. Крім інженерів промислових об'єктів, цільова аудиторія документа ISO/ТС 7240-29:2017 також включає проектувальників і будівельників об'єктів нерухомості самих різних типів: від житла до магазинів.

Документ також буде корисний страховим компаніям, які раніше не вирішувалися враховувати відеодетектори загорянь при проведенні аналізу ризиків через відсутність всеосяжного міжнародного стандарту, що охоплює подібні пристрої.

Напишіть нам
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Отримайте відповіді на Ваші запитання від одного з працівників нашої служби підтримки клієнтів, заповнивши наведену нижче форму. Також будемо вдячні Вам за будь-які зауваження та пропозиції щодо оптимізації роботи підприємства та його відділів.