Новий міжнародний стандарт на кондиціонери

Опубликовано: 09 Октябрь 2017
Просмотров: 702

Опубліковано новий міжнародний стандарт ISO 15042:2017 «Спліт-система кондиціонування повітря з багаторазовою циркуляцією і повітро-повітряні теплові насоси. Випробування і оцінка робочих характеристик».

Новий документ визначає експлуатаційні випробування, стандартні умови і методи випробувань для визначення номінальної потужності і ефективності кондиціонерів з повітряним охолодженням і повітряно теплових насосів.

Стандарт застосовується до наступного обладнання: основні модульні системи з багаторазовою циркуляцією, і модульні системи рекуперації тепла з багаторазовою циркуляцією. Такі системи з багаторазовою циркуляцією включають в себе повітряні системи з внутрішніми блоками без повітропроводів та/або з воздуховодами з вбудованими вентиляторами і внутрішніми блоками без вентиляторів.

Стандарт ISO 15042:2017 обмежується:

  • спліт-системами кондиціонування повітря і тепловими насосами для приватного, торгового і промислового використання;
  • системами заводського виконання, з електричним приводом і механічним стисканням;
  • одно- і багатоконтурними спліт-системами з одним або декількома компресорами з не більше ніж двома етапами управління зовнішнім блоком;

або

    • спліт-системами з одним холодильним контуром, одним або декількома компресорами зі змінною швидкістю обертання або альтернативними комбінаціями компресорів для зміни пропускної здатності системи на три або більше етапу.

Такі спліт-системи призначені для роботи з одним або декількома зовнішніми блоками, і двома або більше внутрішніми блоками, призначеними для окремих операцій. Такі модульні системи здатні передавати відновлене тепло з одного або декількох внутрішніх блоків в інші блоки однієї і тієї ж системи.

Вимоги до випробування та оцінки, що містяться в цьому документі, засновані на використанні відповідних збірок.

Стандарт ISO 15042:2017 не застосовується для оцінки та випробування наступного обладнання:

a) обладнання з водяним охолодженням або системи водопостачання;

b) мобільні (одноканальні) агрегати з випускним коробом конденсатора;

c) окремі вузли, які не є замкнутою холодильною установкою;

d) обладнання, яке використовує цикл абсорбційної холодильної машини.

e) канальні повітряні кондиціонери та/або повітряні теплові насоси потужністю менше 8 кВт, призначені для роботи при зовнішньому статичному тиску менше 25 Па, керовані одним термостатом/контролером (описані в стандарті ISO 5151);

f) спліт-систем з багаторазовою циркуляцією з однією або декількома холодильними системами, одним зовнішнім блоком, і одним або декількома внутрішніми блоками, керованими одним термостатом/контролером (описані у стандартах ISO 5151 або ISO 13253).

Стандарт ISO 15042:2017 не охоплюють визначення сезонної економічності або продуктивності при частковому навантаженні, які можуть знадобитися в деяких країнах, оскільки вони забезпечують краще уявлення про ефективність в реальних умовах експлуатації.

Напишіть нам
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Отримайте відповіді на Ваші запитання від одного з працівників нашої служби підтримки клієнтів, заповнивши наведену нижче форму. Також будемо вдячні Вам за будь-які зауваження та пропозиції щодо оптимізації роботи підприємства та його відділів.