Семинар ISO 9001:2015 в Одессе

Стандарт ANSI убезпечить інтегровані виробничі системи

Опубликовано: 30 Октябрь 2017
Просмотров: 568

Розвиток промислового виробництва протягом останніх років призвів до появи і широкого поширення інтегрованих виробничих систем. Як правило, такі системи охоплюють кілька роботизованих машин промислового класу, які за необхідності також можуть працювати незалежно один від одного

Вони призначені для виробництва, обробки, переміщення і/або упаковки окремих частин готової продукції або виробів в зборі. Інтегровані виробничі системи можуть відрізнятися між собою за розміром і складністю використовуваних технологій, а також за вимогами до досвіду та знань працюючих операторів.

Кожну інтегровану виробничу систему, використовувану на фабриці або інший виробничому майданчику, слід розглядати як абсолютно нову машину, а не як сукупність її складових, що формують комплексну автоматичну виробничу лінію.

Убезпечити такі системи допоможе новий стандарт ANSI B11.20-2017 "Вимоги безпеки для інтегрованих виробничих систем". Раніше в цьому році завершилася ось уже третя за рахунком процедура перегляду даного документа, необхідна для актуалізації його вмісту.

Стандарт ANSI B11.20-2017 допомагає забезпечувати безпеку цих систем, охоплюючи їх конструкцію, виготовлення, монтаж, експлуатацію, технічне обслуговування, модифікацію і виведення з експлуатації.

Розробники стандарту відзначають, що нерідко окремі машини і обладнання включаються в інтегровану виробничу систему, в результаті чого з'являються нові небезпеки і ризики. Документ ANSI B11.20-2017 охоплює такі ризики. Але він не призначений для обліку аспектів безпеки окремих машин і устаткування.

Замість нього, відповідно до рекомендацій розробників цього документа, користувачі повинні використовунати інші стандарти безпеки промислових машин і устаткування. Зокрема, для цього можна використовувати інші документи з серії ANSI B11, до складу якої входить стандарт ANSI B11.20-2017. Стандарти з даної серії пропонують численні способи усунення або мінімізації ризиків і потенційних небезпек, пов'язаних з обробкою матеріалів за допомогою машин промислового класу.

Актуалізований документ містить нову концепцію різних "зон" і поняття "зона контролю".

Крім того, стандарт ANSI B11.20-2017 розширює концепцію "спеціального режиму", який розглядається як будь-який додатковий режим, необхідний для роботи обладнання при інтегруванні в систему, і не є необхідним, коли обладнання працює незалежно.

Одною з передумов поновлення стандарту ANSI B11.20-2017 стала необхідність його гармонізації з міжнародним стандартом ISO 11161:2007 "Безпека машин. Інтегровані виробничі системи. Основні вимоги".

Напишіть нам
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Отримайте відповіді на Ваші запитання від одного з працівників нашої служби підтримки клієнтів, заповнивши наведену нижче форму. Також будемо вдячні Вам за будь-які зауваження та пропозиції щодо оптимізації роботи підприємства та його відділів.