Новий стандарт, що допоможе оцінити екологчну дієвість підприємства

Опубликовано: 16 Ноябрь 2017
Просмотров: 537

Багато організацій прагнуть усвідомити, продемонструвати та поліпшити свою екологічну дієвість. Цього можна досягти результативним управлінням тими складовими діяльності, продукції та послуг, які можуть суттєво впливати на довкілля.

В Україні видано стандарт, що описує процес, який називають оцінюванням екологічної дієвості, що дозволяє організаціям вимірювати та оцінювати свою екологічну дієвість та обмінюватися інформацією стосовною екологічної дієвості, використовуючи її основні показники - ДСТУ ISO 14031:2016 «Екологічне управління. Оцінювання екологічної дієвості. Настанови».

Оцінювання екологічної дієвості однаково можуть застосовувати малі та великі підприємства.Це може бути використано для підтримування системи екологічного управління, таким чином організація може оцінити екологічну дієвість на відповідність своїй екологічній політиці, цілям, завданням та іншим критеріям щодо екологічної дієвості.

Організація може використати дані, отримані за допомогою оцінювання, для запровадження інших засобів і методів екологічного управління послідовним, прозорим і економічно результативним способом, зокрема, з інших стандартів, які стосуються систем екологічного управління (ISO 14001, ISO 14004, ISO 14005, ISO 14006), екологічних декларацій (ISO 14025), екологічного маркування (ISO 14024) та оцінювання життєвого циклу (ISO 14040, ISO 14044).

У ДСТУ ISO 14031:2016 подано настанови щодо планування та застосування оцінювання екологічної дієвості в межах організації. Стандарт можуть застосовувати всі організації, незалежно від їх типу, розміру, місця розташування та складності.

Цей стандарт не встановлює рівні екологічної дієвості.

Настанови цього стандарту можуть бути використані для підтримування власного підходу організації до оцінювання екологічної дієвості, зокрема своїх зобов’язань щодо дотримання правових та інших вимог, запобігання забрудненню та постійного поліпшування.

Стандарт набув чинності 01 жовтня 2017 року.

Напишіть нам
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Отримайте відповіді на Ваші запитання від одного з працівників нашої служби підтримки клієнтів, заповнивши наведену нижче форму. Також будемо вдячні Вам за будь-які зауваження та пропозиції щодо оптимізації роботи підприємства та його відділів.