Нова стратегія ЄС щодо захисту довкілля від пластмасового сміття

Опубликовано: 29 Январь 2018
Просмотров: 295

Влада ЄС затвердили нову стратегію COMM 2018 (28) "Європейська стратегія для пластмас у безвідходній економіці", яка покликана захистити навколишнє середовище від забруднення пластиковим сміттям, одночасно сприяючи зростанню переробки таких відходів та впровадження відповідних інновацій у всіх сферах, а також перетворюючи проблему в джерело можливостей. Відповідний документ був прийнятий 16 січня 2018 року.

Експерти Європейського комітету з електротехнічної стандартизації (CENELEC) та Європейського комітету зі стандартизації (CEN) привітали ухвалення стратегії, спрямованої на перехід до безвідходної економіки на рівні ЄС і на національному рівні країн-членів. Вони відзначили, що вирішальна роль в даному процесі буде відведена стандартизації. Зокрема, щоб реалізувати нову стратегію, ЄС необхідно створити належні установки і системи збирання, сортування і переробки пластмас на основі відповідних стандартів.

Такі стандарти розробляються фахівцями CEN і CENELEC в межах ряду технічних комітетів, включаючи наступні:

  • CEN/TC 411 "Продукти на основі біоматеріалів";
  • CEN/TC 261 "Упаковка";
  • CEN/TC 249 "Пластмас";

Також в цьому напрямку працює і Міжнародна організація з стандартизації (ISO), що раніше опубліковала ряд відповідних документів, серед яких стандарт ISO 15270:2008 "Пластмаси. Рекомендації щодо вилучення та переробки пластмасових відходів", переглянутий у 2013 році. Документ містить рекомендації з розробки стандартів і специфікацій, що стосуються збору та утилізації відходів пластмас, включаючи переробку, встановлює різні варіанти відновлення пластикового сміття, що виникає з різних джерел, а також вимоги до якості, які слід враховувати на всіх етапах процесу переробки, і дає загальні рекомендації для випробувань.

Фахівці організації ASTM International розробили свій власний документ - стандарт ASTM D7209-06 "Стандартне керівництво із скорочення відходів, відновлення ресурсів, а також використання перероблених полімерних матеріалів і продуктів". У цьому керівництві представлена ​​інформація про розробку стандартів (посібників, практик, термінології, методів випробувань або технічних характеристик), що стосуються переробки пластмас та інших способів скорочення відходів і відновлення ресурсів. Даний посібник охоплює споживчі, комерційні та промислові джерела термопластів і термореактивних полімерних матеріалів.

Напишіть нам
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
Отримайте відповіді на Ваші запитання від одного з працівників нашої служби підтримки клієнтів, заповнивши наведену нижче форму. Також будемо вдячні Вам за будь-які зауваження та пропозиції щодо оптимізації роботи підприємства та його відділів.